La Lola Art

RADOŚCI, SZCZĘŚCIA, ŻYCZLIWOŚCI ORAZ SPEŁNIENIA WSZELKICH MARZEŃ
W NOWYM 2018 ROKU
ŻYCZYMY
WSZYSTKIM ARTYSTOM, PRZYJACIOŁOM I SYMPATYKOM.

 

La Lola Art  zaprasza serdecznie  na wernisaże  i wystawy współczesnych artystów.

„Jeden świat, jeden dom”
„La Lola Art” ma zaszczyt zaprosić na wystawę akwareli i olei

Pana Jonathana Webera 07 września 2017 r.  Start  godzina 18:00

/https://www.facebook.com/lalolaart/

Morecambe Bay

Artysta o sobie- Jonathan Weber, Szkot w Polsce –
Urodzony w roku 1969, w dniu kiedy pierwszy człowiek chodził po księżycu, mieszkałem w wielu różnych części Wielkiej Brytanii zanim przyjechałem do Polski ponad 20 lat temu. Może fakt, że nie było takiego jednego konkretnego miejsca na Wyspach, które nazwałbym ‘dom’ pomógł w przyzwyczajaniu się do zupełnie innego życia w Polsce? Ale z całą pewnością sprawił, że uwielbiam podróżować – a moje malowanie jest zainspirowane przede wszystkim podróżami.
Jako dziecko w Szkocji sporo malowałem, ale wolałem szkicować i rysować – kolory nie miały wtedy dla mnie takiego znaczenia jak teraz. Niestety po studiach architektonicznych zupełnie przestałem przez wiele lat rysować, w ogóle nie malowałem. Dopiero jak moje dzieci zaczęły chodzić na różne zajęcia w domach kultury, to sam także znowu odkryłem własną potrzebę malowania.
Malowanie – chociaż zaczęło się jako hobby – obecnie jest ważną częścią mojego życia. To swoisty wehikuł czasu, dzięki któremu jestem w stanie cofać się w czasie do różnych miejsc, wrażeń, emocji. W trakcie przekładania swoich wspomnień na płótno zupełnie się zatracam. Patrząc na fotografie z podróży, wyobrażam sobie że jestem tam, w tym uchwyconym momencie. Dotykając pędzlem płótno czy papier, czuję tamte zapachy, tamto ciepło czy chłód, słyszę gwar w niekoniecznie znanych mi językach.
Każde miejsce ma swoją specyfikę, inni ludzie, inne ubrania, języki, zapachy…. inne krajobrazy, architekturę, kulturę. Ale wszędzie ludzie na ogół chcą być szczęśliwi, chcą by inni też tacy byli. Może różnimy się znacznie, ale jesteśmy tacy sami. I wszystkie miejsca są na tym samym świecie. Na naszym jedynym świecie.

Zapraszamy do La Lola Bistro ul. Stefana Dembego 10 (wejście od ul. Relaksowej) Warszawa. Wstęp wolny.

 

Już 27 kwietnia o godz. 19:00

Zapraszamy na kolejne wydarzenie Artystyczne organizowane przez La Lola Art. Wystawa malarstwa Ewy Dworzańska pt., SKRÓTY I PRZESTRZENIE’’ Zajmuję się malarstwem sztalugowym. Maluję szpachlą lub pędzlem w technice olej, pastel, akwarela. Są to głownie pejzaże, martwa natura, kwiaty i portrety. Malarstwo jest sposobem na życie, patrzeniem i rozumieniem świata. Prace jej znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju a także za granicą, Zorganizowała ponad 40 wystaw na terenie kraju. Malarstwo jest wielką jej pasją. Mamy nadzieje, że przygoda ze sztuką Pani Ewy Dworzańskiej zagości w waszych sercach a pracę artystki rozkochają w Was miłość do sztuki. Gdzie sztuka i malarstwo nie muszą kojarzyć się z nudnymi muzeami – Zachęcamy do przybycia na wernisaż i spotkanie z malarką Ewą Dworzańską
Zapraszamy do La Lola Bistro ul. Stefana Dembego 10 (wejście od ul. Relaksowej) Warszawa. Wstęp wolny.drzewo zalg zaglowiec

Już 23 lutego 2017 r. o godz. 19 Zapraszamy na kolejne wydarzenie Artystyczne organizowane przez La Lola Art. Wystawa malarstwa Ewy J. Buczyńskiej pt., Moje malowanie’’ Maluje w technikach olej, akryl, suchy pastel, akwarelą, jak i również tworzy własne techniki – martwą naturę, pejzaże, własne przemyślenia, a także portrety. Wiele prac zarówno gobelinów jak i obrazów znajduje się w prywatnych zbiorach w kraju i zagranicą. Pani Ewa Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych, uzyskując również nagrody i wyróżnienia. Mamy nadzieje, że przygoda ze sztuką Pani Ewy Baczyńskiej zagości w waszych sercach a pracę artystki rozkochają w Was miłość do sztuki. Gdzie sztuka i malarstwo nie muszą kojarzyć się z nudnymi muzeami – Zachęcamy do przybycia na wernisaż i spotkanie z malarką Ewą Buczyńską
Zapraszamy Do La Lola Bistro ul. Stefana Dembego 10 (wejście od ul. Relaksowej) Warszawa

obraz

zaproszenie-1

plakat-1plakat-2

zaproszenie_la-lola_1-2Kochani już czwartek 27 października o godz. 19 La Lola Art. Zaprasza na wystawę fotografii artysty Bartosza Bremera
Zachęceni zeszłoroczną wystawą ikon artysty Bartosza Bremer malującego olejami, temperami, zajmującego się rysunkiem, grafiką, malarstwem, fotografią, ilustracją, grafiką komputerową. Od 13 lat pisze ikony, pokazywał je w „La Lola Bistro” w grudniu ubiegłego roku, przedstawił nam też swoje prace po raz drugi w La Loli Bistro z ostatnich lat, wykonane techniką olejną bądź temperą jajeczną.
Nasza przygoda ze sztuką artysty Bartosza zagościła w naszych sercach i dla tego Zapraszamy po raz trzeci na spotkanie z artystą i wystawę fotografii.
Serdecznie Zapraszamy.

 25 sierpnia

Wystawa malarstwa Barbary Bieleckiej-Woźniczko pt. PRZEKRÓJ
Pani Barbara Studiowała na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego oraz w pracowni malarstwa prof. Jerzego Tchórzewskiego. Dyplom uzyskała w 1974 roku. Zajmuje się malarstwem i grafiką użytkową.
Uprawia przede wszystkim malarstwo olejne ale maluje również na jedwabiu, są to często kompozycje związane tematycznie z naturą. Na jedwabiu powstał również cykl prac inspirowanych kulturą ormiańską.
Na wystawie pt. PRZEKRÓJ Pani Barbara zaprezentuje obrazy różne tematycznie z ostatnich kilku lat, nawiązuję do swoich rozmaitych fascynacji, zainteresowań, przemyśleń, spostrzeżeń. Uprawia przede wszystkim malarstwo olejne ale maluje również na jedwabiu, są to często kompozycje związane tematycznie z naturą. Na jedwabiu powstał również cykl prac inspirowanych kulturą ormiańską.
.

Zdjęcie użytkownika La Lola Art.

28 kwietnia

Zachęceni zeszłoroczną wystawą ikon artysty Bartosza Bremer malującego olejami, temperami, zajmującego się rysunkiem, grafiką, malarstwem, fotografią, ilustracją, grafiką komputerową. Od 13 lat pisze ikony, pokazywał je w „La Lola Bistro” w grudniu ubiegłego roku. Obecnie na wystawie przedstawi nam prace z ostatnich lat, wykonane techniką olejną bądź temperą jajeczną.

Dziś odkrywamy jeden z wielu przepięknych obrazów Artysty

Zdjęcie użytkownika La Lola Art.

31 Marca

Obrazy autorstwa Edyty Dzierż, prezentowane w restauracji, powstały z
inspiracji naturą i przy zastosowaniu wypracowanej ziarnistej,
autorskiej techniki – farby i faktury, która daje przestrzeń i
sprawia wrażenie trójwymiaru.

Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2004 r. Dyplom z impulsów (koloru, formy, światła, faktury, relacji przestrzennych). To jej bogactwo różnorodnych aluzji prowokuje mnie! Zmusza do koncentracji
i tworzenia kolejnych, innych, nowych jakości – obrazów. Buduję je: mocnym kolorem – dynamiczną kreską – płaską plamą barwną – szorstką fakturą – biologicznie zmodyfikowaną konsystencją farby.
To dzięki naturze, jej regularności, powtarzalności, kojarzę abstrakty i realne odniesienia w obrazy,
w które uwikłany jest człowiek.

28 stycznia

Piękne Araby z Michałowa i Janowa autorstwa pani Justyny Jaszczewskiej. Głównym tematem twórczości Pani Justyny są konie, które stanowią pasję od najmłodszych lat artystki, gdy jako zawodniczka Legii Warszawa trenowała skoki przez przeszkody. Jej prace powstają w stadninach i stadach w Polsce. Maluje z natury.

 

26 listopada

Wernisaż i wystawa ikon pisanych przez Bartosza Bremera, który zabrał nas w podróż duchową i zmysłową.Wernisażowi  towarzyszyć niezwykła wystawa biżuterii Janusza Zadurowicza z kolekcji „Sophie Piłsudski”. To wielokrotnie nagradzany artysta zarówno w kraju jak i za granicą, w którym zamiłowanie do sztuki i tworzenia rozbudziła babcia pochodząca z Wilna.

29 października

Odbył się kolejny wernisaż Artyski Pani Agnieszki Danycz .
Wystawa zatytułowana ,,Zatrzymane w Tańcu” zrobiła na gościach olbrzymie wrażenie. Pani Agnieszka to młoda, ale niezwykle utalentowana artystka urodzona w 1992 w Warszawie.
Absolwentka 6-letniej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Warszawie.
Otrzymała w 2011 r. dyplom plastyka ze specjalnością reklamy wizualnej.
Laureatka konkursu plastycznego „Obraz i Muzyka” z okazji Roku Chopinowskiego. Obecnie studentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

24 września

La Lola Art rozpoczęła swoją działalność na rzecz promowania sztuki współczesnej wernisażem i wystawą niesamowitych obrazów Pani Emilii Czyż Kędzierskiej.
Pejzaże, martwe natury, portrety, miniatury i sceny rodzajowe możemy zobaczyć na płótnach, które były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane. Pani Emilia jest laureatką konkursów ogólnopolskich i Biennale Warszawskich. Brała udział w kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych.